PTYD Haber

ETYD’den Derneğimize Ziyaret

ETYD den ziyaret

ETYD'den Derneğimize Ziyaret

Entegre Tesis Yöneticiler Derneği – ETYD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın, Özcan AKSU ve Yönetim Kurulunun Derneğimize gerçekleştirmiş oldukları ziyarette Derneğimizin Kurucu Başkanı Yahya SAĞIR günün anısına Yönetim Kurulumuz adına hediyelerini takdim ettikten sonra Başkanımızın verdiği öğle yemeğiyle beraber, sektörde yer alan iki önemli derneğin buluşmasının ötesinde alınan kararlar ve atılması öngörülen adımlarla çok güzel ve verimli bir buluşma gerçekleştirdi.

Öncelikle Yönetim Kurulumuzdan ve Üyelerimizden bu buluşmaya eşlik eden;

Sayın Mehmet Yıldızdoğan’a,
Sayın Kudret Türk’e,
Sayın Bülent Fıçıcı’ya,
Sayın Murat Erdoğan’a,
Sayın Sabri Köseoğlu’na,
Sayın Umur Dermesin’e ve ETYD Kurucu Başkanı Sayın Özcan Aksu’yla beraber Derneğimizi ziyarete gelen ETYD Yönetim Kurulu & Üyelerinden;
Sayın Burhan Şen
Sayın Fatih Uğural ve
Sayın İbrahim Akcil’le teşekkür ederiz.

Öğle yemeğiyle devam eden sohbetlerimiz atılması öngörülen güzel kararlarla nihayete erdi.

Öncelikle; PTYD’nin sektörümüz adına bir etik ilkeler doğrultusunda taş taş üstüne koyan tüm derneklere kapımızın sonuna kadar açık olduğundan bahseden Yönetim Kurulu Başkanımız Yahya SAĞIR çatı dernek olarak sektörümüz İle ilgili tüm dernekler ile işbirliği içinde olacaklarını sözlerine ekledi.

Bunun üzerine söz alan Sayın, Özcan Aksu ETYD ve ESSYÖNDER işbirliği protokolü yapabilecekleri konusunda görüş birliğine varıldı.

Sektör itibarını zedeleyen kişi ve kuruluşlarla ilgili ortak bir çalışma yürütülmesi gerekliliği görüşülüp; Alınacak bu aksiyonun öncesinde konunun Derneklerimize yarar yerine zarar vermesini engellemek adına ilgili Komisyonlarımız ve Akademisyenlerimizce Derneklerimizin sektöre tanıtılması ve anlatılması yönünde fikir birliğine varıldı. Bu tip itibar kaybı yaratan kişilere ve derneklere izin verilmemesi konusu görüşüldü.

Bahsi geçen Derneklerin birleşmeleriyle, sektöre yön verebilecek yeterli kuvvet ve kudrete erişileceği konusunda fikir birliğine varılarak toplantı başladığı sıcaklıkla sona erdi.

ETYD PTYD ziyaret