PTYD Haber

Tesis yönetimi sektöründe güç birliğinin adı : PTYD

Tesis Yönetiminde Güç Birliği

Tesis yönetimi sektöründe güç birliğinin adı : PTYD

Sağladığı istihdamla her geçen gün büyüyen tesis yönetimi sektörünü temsil etmek, sektörün sorunlarına çözüm bularak, gelişimini sağlamak amacıyla YGBS Easy Life Yönetim Hizmetleri A.Ş. ve Easy Life Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Sağır’ın başkanlığında Profesyonel Tesis Yöneticileri Derneği (PTYD) kuruldu.

Giderek gelişen ve önem kazanan, bunun yanı sıra Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan sektörleri arasında gösterilen Tesis Yönetimi konusunda uzman olan profesyoneller tarafından Profesyonel Tesis Yöneticileri Derneği kuruldu. YGBS Easy Life Yönetim Hizmetleri Anonim Şirketi ve Easy Life Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Sağır’ın başkanlığında kurulan dernek, tesis yönetimi sektörünün ülkemizde tanıtılmasını ve geliştirilmesini sağlamak adına çalışmalar yürütecek.

Önemli amaç ve hedeflerle yola çıktıklarını ifade eden Başkan Sağır, “Sektörde yöneticilik yapan, yönetim hizmeti veren kişi ve kuruluşlara yardımcı olmak amacıyla, yönetimsel anlamda sorunları bir nebze de olsa çözüme ulaştırabilmeyi hedefliyoruz. Türkiye’de tesis yönetimi alanında rekabet edilebilir düzeyde kalitenin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve böylece güncel ve gelişmekte olan teknolojileri kavrayan, araştırma temeline dayalı bilgi ve beceri ile donanmış, etik ilke ve tutuma sahip nitelikli profesyonel yöneticileri, sektör refahını ileri götürmek amacıyla sektörde saygınlığı ve başarısı olan arkadaşlarımızla bir yola çıktık. Sektörümüz ve ülkemiz için hayırlı olsun” dedi.Başkan Sağır şöyle devam etti: “PTYD’nın amacı tüm Türkiye’de yeni ve mevcut tüm tesislerin ve tesis yöneticilerinin yönetim süreci ve hizmetleri ile ilgili sorunlarına çözümler üretmek, sektöre beyaz yakalı personellerin ve tesislerde ve toplu yaşam alanlarında yaşayan vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve aidatları, işletme maliyetlerini optimize etmek, yönetim ve yönetim hizmetlerini geliştirmektir.”

Dernek yönetimi güçlü isimlerden oluşuyor Dernek yönetiminden de bahseden Başkan Sağır, “Hizmet sektörünün önde gelen tesis yönetim firması olan Enna Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Alemdar, KSK Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Bülent Fıçıcı, Değer Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Cem Gündüz ve sektöre hizmet eden yazılım firmaları APSİYON CEO’su Kudret Türk, SENYÖ- NET CEO’su Mehmet Yıldızdoğan, Kat Mülkiyeti Hukukunda Türkiye’de İstanbul Barosu Kat Mülkiyeti Hukuku Kürsü Başkanı Mustafa Şeref Kısacık ve tanınan hukukçularla birlikte Derneğimizi kurarak faaliyetlerimize başladık” diyerek sözlerini tamamladı.